Odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym

Umów się na niewiążące spotkanie. Pomagamy uzyskać odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym. Stosujemy przejrzyste zasady i wyjaśniamy każdy etap sprawy.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na kontakt z nami, zobacz, co mamy ci do powiedzenia o naszych usługach.

Od czego zacząć?

Poradnik

Przygotowaliśmy poradnik „Wypadek w miejscu publicznym”. Wiemy jak ważne jest zapoznanie się z niezbędną informacją jeszcze spotkaniem — łatwiej będzie ci zadawać pytania i będziesz czuł (czuła) się lepiej przygotowany (przygotowana). Zapraszamy do lektury.

Szkoda w miejscu publicznym

Właściciel nieruchomości odpowiada za szkodę powstałą w wyniku braku odpowiednich zabezpieczeń.

Istotą tego typu zdarzeń jest to, że nie wystąpiłyby, gdyby nie niedbalstwo w czynnościach zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa, brak konserwacji, czy błędy w administrowaniu.

Wypadki w miejscach publicznych mogą być najróżniejsze. Ich ofiarami są zazwyczaj zwykli przechodnie czy rowerzyści, którzy doznają obrażeń fizycznych z powodu nieodpowiednio zadbanej lub zabezpieczonej nieruchomości. Konsekwencje takich zdarzeń mogą być bardzo dotkliwe. Odszkodowania należą się m. in. za wypadki na nierównym albo nieodśnieżonym chodniku, na nierównych albo niewidocznych progach, czy na nieodpowiednio zadbanej jezdni. Obiekty użyteczności publicznej administrowane są przez konkretne jednostki.

Podobną odpowiedzialność ponosi właściciel każdej nieruchomości, np. właściciel sklepu, czy właściciel przydomowego chodnika. Zatem takie same zasady dotyczą prywatnych nieruchomości, do których był swobodny dostęp.